Kosmetyki Na Czasie


Płyny do paznokci potrzebne do wykonania manicure

Do przygotowania paznokci powstało wiele różnych płynów. Czasem trudno (zwłaszcza początkującym) połapać się w tym który płyn do czego służy. Przygotowaliśmy poradnik, w którym wyjaśniamy jaki płyn do czego używać.

Najpopularniejszy i najczęściej używany płyn do stylizacji paznokci. Odtłuszcza paznokcie przed pomalowaniem ich lakierem systemowym a także służy do przemywania lepiej warstwy dyspersyjnej produktów utwardzalnych w lampie – przede wszystkim żelu oraz lakierów hybrydowych. Dzięki niemu możesz stworzyć również zdobienia przypominające akwarele.

Aceton służy głównie do rozpuszczania lakierów hybrydowych. Ma działanie dezynfekujące, możesz nim czyścić pilniki (ale tylko do użytku osobistego, pilniki używane na klientkach należy wyrzucać).

Liquid do akrylu

Liquid do akrylu w połączeniu z proszkami akrylowymi tworzy jednolitą masę dzięki której można uformować i przedłużyć paznokieć. Wystarczy zamoczyć pędzelek w liquidzie a następnie delikatnie zanurzyć go w proszku akrylowym, na końcu pędzelka uformuje się kuleczka, którą nakłada się na paznokieć i opracowuje pędzlem.

Primery zwykle są w butelkach z pędzelkiem lub pipetą ale z uwagi na to, że są w stanie płynnym i one znajdują się w naszym zestawieniu. Primer znacznie zwiększa przyczepność bazy hybrydowej do paznokcia, zmienia ph płytki i dodatkowo ją odtłuszcza, jeszcze mocniej niż cleaner. Są dwa rodzaje primerów do paznokci:

a) Bezkwasowy – delikatny dla paznokci i skóry, wysycha w 30 sekund i nie zostawia na paznokciu lepkiej warstwy. Większość z nich jest niemal bezwonna.

b) Kwasowy – bardzo mocny, wytrawia płytkę paznokcia, wysycha w 30 sekund, mimo to pozostawia na paznokciu lepką warstwę, które nie należy przemywać! Idealny do problematycznej płytki tzw. tłustej od której hybryda potrafi odchodzić płatami. Ma drażniący zapach.

To już wszystkie płyny do paznokci, które dla was dzisiaj przygotowaliśmy. Mamy nadzieję, że już nie stanowią dla was tajemnicy.