Uroda


Jaki pilnik do paznokci jest najlepszy? Który pilnik do żelu a który do paznokci naturalnych?

Jeśli chcesz sama wykonać manicure to możesz być pewna, że będziesz musiała użyć pilnika. I tutaj pojawia się pytanie – który pilnik jest najlepszy? Wszystko zależy od tego do czego chcesz go wykorzystać. Do żelu będziesz musiała użyć innego niż do paznokci naturalnych. Przeczytaj Nasz poradnik i dowiedz się kiedy jakich pilników używać by uzyskać efekty i nie uszkodzić naturalnych paznokci.

Pilniki papierowe

Na początku skupmy się na pilnikach papierowych. Obecnie jest to najpopularniejszy rodzaj pilników do paznokci. Są doceniane z uwagi na mnogość rodzajów i kształtów a także niską cenę. Zdecydowanie jest to najbardziej uniwersalny rodzaj pilników.

Pilniki papierowe mają różną gradację. Gradacja określa ilość drobinek na centymetr kwadratowy powierzchni piłującej, zupełnie tak samo jak w przypadku papierów ściernych. Którą gradację pilnika wybrać?

• Gradacja 80: Używana głównie przy pedicure, bardzo szorstka. Nie nadaje się do piłowania paznokci naturalnych i przedłużonych. Może być stosowana w przypadku twardego akrylu.

• Gradacja 100: Dobra do skracania paznokci przedłużonych, spiłowywania masy żelowej i akrylowej.

• Gradacja 180: Ta gradacja idealnie nadaje się już do naturalnych paznokci a także do opracowania paznokci przedłużanych.

• Gradacja 240: Bardzo delikatna dla naturalnych paznokci. Właśnie taką gradację powinna posiadać polerka i bloczki polerskie.

Pilniki szklane

Pilniki szklane są idealne do naturalnych paznokci, nie szarpią ich ani nie powodują złamań.

Pilniki metalowe

Metalowe pilniki, niegdyś bardzo popularne dziś demonizowane. Nie nadają się do naturalnych paznokci ale z powodzeniem możesz wypiłować nimi krawędź boczną swoich paznokci.